Open

0533 810 21 11

0232 999 17 55 / 0553 204 26 20

[email protected]

Eposta Adresimiz

Mistral Ofis Binası, K: 6, D: 67

Çınarlı Ankara Cad. No:15, Konak, İzmir

Excimer Lazer

İle Miyop Ameliyatları

Excimer Lazer

Excimer Lazer İle Miyop Ameliyarı

Excimer Lazer ile Miyop Ameliyatları

Göz hastalıkları birçok kişinin baş etmekte olduğu ciddi problemlerdir. Bu hastalıklar arasında en yaygın olarak görülenlerden biri miyop hastalığıdır. Miyop hastalığı oluşması durumunda normal görüş sağlamak için gözlük veya kontakt lens kullanmak gerekir. Problemin kontrol altında tutulması ve daha da ilerlememesi için sürekli olarak gözlük kullanımına özen göstermek gerekir. Ancak gözlük kullanımı zamanla pek çok kişi için rahatsız edici olabilir ve hastalığın kökten çözümü için excimer lazer ile miyop ameliyatları gerekli hale gelmektedir. Excimer lazer ile göz hastalıklarının tedavisi oldukça uzun bir süredir uygulanmaktadır. Miyop için ağrısız ve etkili bir tedavi yöntemi olan excimer lazer ameliyatları ile gözlüklerinizden kurtulabilirsiniz.

Miyop Hastalığı ve Miyop Hastalığının Semptomları

Miyopi, yani uzağı görememe hastalığı, göz yapısındaki bazı değişimler sonucunda oluşan bir görme kusurudur. Bu değişimler sonucunda yakın görüş net olmasına rağmen uzağı görmek zorlaşır, uzaktaki cisimler bulanık görünür. Miyop hastalığı çocuklarda erken yaşlarda görülebilir veya yetişkinlikte zamanla ortaya çıkabilir. Hastalığa genetik yatkınlık bulunabileceği gibi yakın objelere fazla bakmak gibi çevresel etkenlerden dolayı da oluşabilir. Miyop rahatsızlığı semptomlar ilk ortaya çıktığında kontrol altına alınmalıdır. Aksi takdirde ilerleyerek daha büyük bir problem haline gelebilir.

Miyop hastalığın bazı semptomlarını şu şekilde sayabiliriz:

  • Uzakta bulunan nesneleri bulanık veya bozuk şekilde görme.
  • Gözlerin zorlanmasından ötürü oluşabilen baş ağrısı.
  • Gözleri kısarak daha net görme ihtiyacı.
  • Uzak objelere uzun süre bakıldığında yorgunluk hissi.

Miyop semptomları ile baş ediyorsanız en kısa sürede gözlerinizi muayene ettirmelisiniz. Muayene sırasında gerekli testler yapılarak görme kusurunuz kolayca teşhis edilecektir. Teşhis edilmeyen miyop problemi zamanla ilerleyerek tedaviyi zorlaştıracak noktaya gelebilir. Rahatsızlığın kontrol altında tutulabilmesi için gözlük ve lens kullanılabileceği gibi kesin ve kalıcı çözüm için excimer lazer ile miyop ameliyatı uygulanabilir.

Günümüzde özellikle kapalı alanlarda yakın objelere bakarak geçirdiğimiz zaman arttığı için miyop rahatsızlığı da daha yaygın hale gelmektedir. Gözlük kullanımı ile miyop geçici olarak kontrol altına alınsa da kesin tedavi için excimer lazer ile ameliyat işlemi yapılması gerekir. “Kırma kusuru” olarak bilinen göz hastalıklarının tedavisinde excimer lazer ameliyatı kesin ve kalıcı çözüm sunmaktadır.

Excimer Lazer Ameliyatı Ve Miyop Hastalığı Tedavisindeki Yeri

Excimer lazer ile ameliyat işlemi hipermetropluk, astigmatizma, presbiyopi ve miyopi problemlerinin tedavisinde kullanılmakta olan bir yöntemdir. Alanında yetkin kişilerce uygulandığında saydığımız görme kusurlarının giderilmesinde yüksek başarı oranına sahip kesin ve kalıcı bir tedavi yöntemidir. Bu rahatsızlıklarla baş eden kişiler için gözlük ve kontakt lens kullanımından kalıcı olarak kurtulmak excimer lazer ile ameliyat işlemi ile olur.

Tedavi işlemlerinin başlaması için ilk olarak ameliyat öncesi gerekli tetkik ve değerlendirmeler yapılır. Kornea düzensizlikleri bu tetkikler sırasında detaylı şekilde belirlenir. 10 numaraya kadar miyopi durumu bulunan, 20 yaşının üzerinde, sistemik hastalıkları bulunmayan ve göz yapısı excimer lazer ameliyatına uygun kişilerde bu işlem uygulanabilir. Excimer lazer ile miyop ameliyatı, FDA tarafından onaylanmış ve düşük komplikasyon riskine sahip, güvenli bir işlemdir.

Excimer lazer ile miyop ameliyatı işlemi sırasında gözün kornea tabakası yeniden şekillendirilir. Bu sayede kusursuz bir görüşte olması gereken odaklama sağlanır. Ağrısız ve acısız bir işlemdir ve işlem sonrasında kısa sürede günlük hayata dönülmesi mümkündür.

Ameliyat sonrası verilen damlalar kullanılmalı ve bir süreliğine denize girmekten, göz makyajı yapmaktan ve gözleri ovalamaktan kaçınılmalıdır. Lens kullanan kişilerin ameliyat öncesi belirtilen süre boyunca lenslerini kullanmayı bırakması gerekmektedir. Miyopiyle baş etmekte olan ve gözlüklerinden kalıcı olarak kurtulmak isteyen kişiler için excimer lazer ile miyop ameliyatı akıllıca bir seçimdir.

Uygun Excimer Lazer Ameliyatı Fiyatları İle Gözlüklerinizden Kurtulun

Excimer lazer ile miyop ameliyatı fiyatları yapılan kuruma, uygulayan cerrahın deneyimine ve kullanılan cihazların kalitesi gibi koşullara göre değişim göstermektedir. Bu ameliyat genelde sigorta tarafından karşılanmayan bir işlemdir ve ameliyat masraflarını hastanın karşılaması gerekir. Ameliyat fiyatlarını belirleyen etkenler aynı zamanda ameliyattan beklenen başarıya ulaşılması için de önemli etkenlerdir. Bu nedenle excimer lazer ile miyop ameliyatı işlemini yaptıracağınız yeri seçerken tüm bunları göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Lazerle miyop ameliyatı işlemi deneyimli bir hekim tarafından, bu işlem için uygun ekipmanlar kullanılarak ve tüm hijyen koşullarının sağlandığı bir ortamda uygulanmalıdır. Bütün bu gerekliliklerin sağlanması ameliyat başarısını da önemli derecede etkilemektedir. Excimer lazer ameliyatı ile artık miyopi sebebiyle gözlük kullanımından kolayca kurtulabilirsiniz. Fiyat bilgisi almak için bizi arayabilirsiniz.